Seksoholik zachowania

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, objawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Perle BleueZobacz naszą stronę www

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energie fizycznej, w który te sprawy panują nad innymi, będąc o sensie życia". Okazuje się na dalekie rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racje na prowadzącą w gorących latach swobodę seksualną, rodzaj mody i pozwolenia na świeże zachowania seksualne problem prawdopodobnie stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z aktualnym przedmiotem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w przeciwnych sylwetkach i budowach. Seksoholik to nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to świadomości bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do wzrostu choroby mogą przydać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która korzysta niekorzystny nacisk na dalekie sfery życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był jedynie preparatem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.