Opracowanie strategii produktu

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania jest reakcję na badanie, co obecne jest krótka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we właściwe miejsce za wielkiego ciśnienia, które powstaje na skutek awarii. Urządzenia mogą stanowić karane w pozostałych systemach. Różnią się między sobą w zależności od rodzaju instalacji i medium. Mogą korzystać przeróżne kształty, różne typy rozwiązań technologicznych, jakie wykorzystano na momencie realizacji. Mogą istnieć też uczynione z nowych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) polega na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki został zrealizowany w rezultacie rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa mogą być sam przystosowane do rodzaju instalacji czy dania. Tworzone są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą popularnością zajmują się płytki, jakie posiadają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii zatrzymuje się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży bezpośrednie są płytki nacinane laserowo, przy wykorzystaniu technologii Gi laserowej.

Niezwykle typowe jest wykorzystanie płytek bezpieczeństwa w połączeniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka stanowi dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem czy zniszczeniem, które wyrastają w skutku działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie łatwy i zawory muszą robić surowe normy bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.