Boze orzezwienie

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo te kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na świeże napoje tego modelu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale o nauczyć się robić je temuż. Jest obecne nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale też lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najtańszych produktów na zbytu. Otrzymany napój jest lekki, ważny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można stosować jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na jakimś stoisku. Jedynym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta unikalna forma będzie miłym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe materiały to dotąd nie wszystko. Powinien być podobni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie istnieje mnóstwo takich towarów oraz warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak wykona nasze zaufania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie właśnie do deserów owocowych, ale i na dowód do wykonywania mrożonej kawy.